19 kwietnia 2024

Czy wiesz co wpływa na szybsze starzenie się dłoni?

Nie tylko twarz zdradza nasz wiek. Wbrew pozorom najszybciej starzeje się szyja oraz ręce, które potrafią zdradzić naszą metrykę. Dziś o tym skąd bierze się szybsze starzenie skóry dłoni.

 

Pierwsze oznaki starzenia skóry rąk dostrzegamy koło 30 roku życia. Przedwczesne starzenie skóry dłoni objawia się także stopniową utratą elastyczności i jędrności tkanek, coraz bardziej obwisłą skórą na zgięciach kości palców, zauważalnym gołym okiem wysuszeniem i odbarwieniem oraz plamami na skórze rąk.

 

Dlaczego skóra dłoni starzeje się szybciej niż twarz? Skóra twarzy posiada wyściółkę w postaci tłuszczu i gruczoły łojowe, które u niektórych pracują bardziej lub mniej intensywnie. Dzięki temu osoby o cerze tłustej zwykle starzeją się w wolniejszym tempie, niż osoby z cerą suchą. Skóra dłoni (szczególnie z zewnętrznej strony) pozbawiona jest tego atutu, jest raczej cienka i delikatna. Gruczoły łojowe tej części ciała praktycznie nie istnieją, a podskórna tkanka tłuszczowa jest minimalna. Brak warstwy ochronnej jaką jest sebum, powoduje mniejsze nawilżenie dłoni, a w efekcie szybsze jej odwodnienie i marszczenie. Jedynie wewnętrzna część dłoni ma mocniejszą i bardziej zbitą strukturę. Wpływ na starzenie skóry rąk mają czynniki zewnętrzne, w postaci promieniowania UV, niskiej lub zbyt wysokiej temperatury (mróz i gorąca woda), silnych detergentów, częstej dezynfekcji rąk, chloru zawarty w twardej wodzie czy wreszcie nie stosowania żadnych kosmetyków nawilżających skórę.

 

W walce z upływającym czasem świetnie sprawdza się mezoterapia. Specjalnie dobrane składniki preparatów nie tylko zatrzymują proces starzenia dłoni ale doskonale nawilżają, wygładzają oraz uelastyczniają skórę dłoni.

 

 

Copyright MK-Medical Studio Mezoterapii

Kontakt


       691 163 948

       gabinet@mk-medical.pl

       os. Czecha 18A, 61-289 Poznań